Pracownia architektury krajobrazu Garden Art - projektowanie i kompleksowe wykonywanie ogrodów

Magdalena Kowalak-Skwarek - mgr inż. architekt krajobrazu

Realizujemy projekty on-line

Projekty on-line 30% taniej

Twój ogród

projektowanie ogrodów kamień pomorski szczecin

Kształtowanie architektury krajobrazu to mądre zagospodarowanie każdego skrawka powierzchni, zgodnie z jej przeznaczeniem, tak by stanowiła naturalne przedłużenie wnętrza naszego domu bądź biura, zaś efekty pracy były widoczne o każdej porze roku.
Należy jednak pamiętać iż ogród to nie tylko dekoracyjna ekspozycja, lecz również swego rodzaju wizytówka informująca nas o jego właścicielu. Charakter zielonej przestrzeni jest bowiem ściśle skorelowany z potrzebami osób ją użytkujących. To właśnie te potrzeby warunkują formę przyszłego założenia ogrodowego. Inny będzie ogród przydomowy stworzony dla rodziny z psem, a zupełnie odmienny charakter przyjmie zieleń przy biurowcu.
Styl ogrodu uwzględnia nasze upodobania, odpowiada naszemu sposobowi życia, oraz jest dopasowany do architektury domu. Na charakter ogrodu wpływają także warunki glebowe i wodne, rzeźba terenu i wystawa słoneczna oraz otoczenie za ogrodzeniem. Otoczenie bowiem stanowi swoiste tło dla projektowanych nasadzeń.
Przystępując do współpracy z projektantem, musimy rozważyć czy nasz styl życia pozwoli nam na wygospodarowanie wystarczającej ilości czasu do zajmowania się i dbania o przyszły ogród. Jeżeli zaś chcemy mieć warzywnik, czy sad, to zastanówmy się, czy mamy ku temu odpowiednie umiejętności. Pozostałe informacje, o których warto poinformować architekta krajobrazu to: kwestia w jaki sposób będziemy wykorzystywać posiadany skrawek ziemi, czy chcemy spożywać posiłki w ogrodzie, a może ma się tam znaleźć jedynie plac zabaw dla dzieci lub wybieg dla psa. Dobrze jest także wskazać preferowane przez siebie gatunki i ich barwy oraz poinformować o ewentualnym uczuleniu na daną grupę roślin.

» Skontaktuj się z nami